Agencja pracy Tymczasowej

Agencja Pracy Tymczasowej Barwice Zadzwoń 790666593

Zachodniopomorskie

Rozliczanie płacy minimalnej we Francji jest niezależnym obowiązkiem firm, których kierowcy realizują usługi transportu międzynarodowego na terenie tego państwa. Zgodnie z ustawą Loi Macron oraz wdrożonym dekretem nr. 2016-418, francuskie wynagrodzenie odpowiednie dla delegowanych kierowców ciężarówek wyszczególnione zostało w jasnych regulacjach.

Agencja Pracy Tymczasowej Tychowo Zadzwoń 790666593

Konieczność wypłacania ustalonej ceny za jakąś porę pracy przychodzi na koszty pracownicze naszych spółek transportowych tworzących we Francji, a dodatkowo wymaga pewne obowiązki administracyjne na pracodawcach organizujących podróże służbowe naszych pracowników.

Zamów pracowników wejdź na Agencja Pracy Tymczasowej

Obowiązki administracyjne

Przedsiębiorstwa transportowe zobowiązane są do wyznaczenia swojego obywatela na obszarze Francji, we całych możliwych przypadkach delegowania. Działa to także kabotażu, jak i przewozu dwustronnego. Przedstawiciel tego modelu odpowiedzialny jest zbyt reprezentowanie biura we Francji, a dodatkowo dostarczanie wymaganej dokumentacji.

Firma transportowa musi i wypełnić dla każdego delegowanego kierowcy ciężarówki odpowiednie zaświadczenie o fakcie delegowania. Wymogiem administracyjnym jest zarówno prowadzenie ewidencji czasu pracy wprowadzanej na miejscu Francji. Kierowca ciężarówki powinien mieć zaświadczenie o delegowaniu w pojeździe, łącznie z materiałem potwierdzającym zawarcie umowy o pracę.

Zasady rozliczenia

Rozliczanie płacy minimalnej we Francji obejmuje wyznaczenie godzin funkcji w porządek wspólny z działającymi na terenie tego państwa zasadami. Powinno uwzględniać godziny równoważne oraz nadliczbowe, wypłacane z dobrym dodatkiem według obowiązującej stawki. Od stycznia 2019 roku, stawka płaca minimalna we Francji zwiększyła się i obecnie wynosi 10,03 euro za godzinę. W podsumowaniu należy także uwzględnić godzina pracy tzw. amplitudy, która składa okres między odpoczynkami pracownika.

Agencja Pracy Tymczasowej Tychowo Zadzwoń 790666593

Konieczne jest też wyznaczenie dni urlopu i pozostałych wolnych dni, włącznie z kojarzącymi się do nich wynagrodzeniami. Obowiązek rozliczania płacy minimalnej we Francji nie dotyczy przewoźników, którzy służą jedynie przejazdy tranzytowe.

Płaca minimalna a prawo unijne

Zgodnie z prawymi przepisami, składniki wynagrodzenia i różne dodatki uwzględnione w państwowym układzie zbiorowym dotyczą także delegowanych pracowników francuskich. Regulacje te nie są zgodne z przepisami prawa unijnego, jednak podlegają weryfikacji w sukcesie przeprowadzania kontroli przez francuską Państwową Inspekcję Pracy.

Francuskie służby kontrolne wymagają honorowania krajowych przepisów, nawet gdy sprzeciwiają się temu aparaty unijne. Płaca minimalna wychodząca z układu zbiorowego może więc obejmować nie tylko minimalną stawkę godzinową, ale i dodatek stażowy (uzależniony od długości pracy oraz tworzący do 8 proc.), dodatek z terminu pracy porą nocną, wszelkie dodatki z terminu funkcji w ogromna i niedziele oraz cen z tytułu podróży służbowych, naliczane za jakiś dzień z pomieszczeniem oraz dwoma posiłkami.

Konsultacja techniczna

Źródło artykułu Rozliczenie płacy minimalnej we Francji

 

Agencja Pracy Tymczasowej Tychowo Zadzwoń 790666593

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments