Farby graficzne. Przegląd dostępnych produktów

Farby graficzne Ujście

Poradnik Klienta

Farby graficzne. Przegląd dostępnych produktów – Współcześnie stosowane techniki druku umożliwiają nanoszenie obrazów na inne powierzchnie, nie ale na papier. Do indywidualnych spośród najbardziej powszechnych technik pod tym sensem należy sitodruk. Jakość obrazów wykorzystywanych tą metodą zależy w dużej ilości z rodzaju wykorzystywanych farb drukarskich. Czym wyróżniają się otwarte na targu farby graficzne?

Farby graficzne Ostroróg

Farby graficzne do sitodruku – co warto wiedzieć?

Do zalet sitodruku, poza dobrą ceną przy okazje dawania większych wydatków, należy bogaty wachlarz dostępnych podłoży. Metodę tę można z powodzeniem wykorzystywać do zadruku papieru, tektury i kartonu, ale te twardszych materiałów, takich jak drewno czy szkło. Gra tym sitodruk świetnie sprawdza się na tworzywach sztucznych, a też na tkaninach. Aby otrzymać wysoką klasę tworzonych obrazów, należy dobrać odpowiednie farby drukarskie przystosowane do specyfiki podłoża. Odporność i trwałość wydruków, a też duży wybór dostępnych podłoży uzyskamy, stosując wysokiej klasy farby graficzne. Korzystając spośród nich, możemy wybierać pomiędzy barwami liniowymi oraz triadowymi, a także stosować różne metody wykończenia druku, jaki może istnieć np. matowy bądź satynowy.

Zobacz również Sieć biznesu

Farby graficzne Ostroróg

Rodzaje farb graficznych

Na targu odpowiedzialnych jest mnóstwo rodzajów farb graficznych. Za przykład może tutaj posłużyć asortyment marki Fujifilm SERICOL Polska, który tworzy systemy farb sitowych również w kolorach liniowych, kiedy również triadowych. Kolory liniowe produkowane są fabrycznie, dlatego też ważna ich liczba, którą poleca się do mieszania barw z nowych systemów, takich jak Pantone czy RAL. Z zmian kolory triadowe to wybór tych tychże barw zwany CMYK (skrót ten znaczy z języka angielskiego cyjan, magentę, żółty i czarny).

Farby graficzne Ostroróg

Te cztery kolory złożone razem mają wrażenie innych barw. Wśród farb graficznych wyróżniamy m.in. farby stosowane do zadrukowywania zarówno papieru i kartonu, kiedy również mocniejszych podłoży, np. szklanych, drewnianych bądź metalowych. Farby graficzne są szybkoschnące, mocne i przydatne w kategorii błyszczącej oraz satynowej. Dostępne są i produkty kryjące do środków syntetycznych, czyli specjalne farby graficzne do zadrukowywania tworzyw sztucznych, takich jak PCV, akryl czy winyl, które dają wysokie krycie, oraz ponadto są bardzo stałe oraz trwałe. Znajdują one przeznaczenie przy byciu materiałów samoprzylepnych, np. naklejek oraz etykiet. Oprócz tego jasne są również farby gwarantujące znakomitą klasę drukowanych grafik, które idealnie sprawdzają się w sukcesie drukowania z zdrową siłą. Mogą stanowić one brane na przeróżnego typu podłożach, w tym na papierze i kartonie, a też na tworzywach sztucznych, również o charakterze samoprzylepnym. Bogata paleta kolorów, wykończeń i prostych podłoży drukarskich sprawia, że farby graficzne znajdują wykorzystanie w pozostałych branżach przemysłu, w ostatnim ponad w reklamie. Pozwalają one realizowanie różnorodnych obrazów mało na jakimś materiale, zachowując przy tym absolutne parametry druku. Właściwie dobrana farba graficzna zagwarantuje wysoką klasę wydruku dostosowaną do jednych potrzeb.

Farby graficzne Ostroróg

Zobacz również Farby graficzne. Przegląd dostępnych produktów

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments