Haluksy

Haluksy Mielno

Zachodniopomorskie

Haluksy – domowe sposoby leczenia Interesują nie tylko kobiet, lecz i mężczyzn – haluksy to dyskomfort spowodowany wadą palucha. Wiąże się z obecnym stały ból, i nawet kłopoty z obracaniem się i poszukiwaniem. Istnieje wiele swoich środków na radzenie sobie z obecnym dyskomfortem. Albo są one a dobre? Jakie inne formy można spotkać?

Haluksy Stepnica

Kiedy są przyczyny powstawania haluksów?
Domowy metody
Operacje chirurgiczne

Flexin500
Flexin500

Przyczyny powstawania

Haluksy to deformacja, często bolesna narośl w miejscowościach palucha, która z momentem może robić rozrastanie się stopy, które zawiera za sobą kolejne trudności. Najczęstszą winą jest predyspozycja genetyczna oraz płaskostopie, z jakimi bynajmniej nie da się walczyć. Do pozostałych powodów należy otyłość, siedzący styl życia, nieodpowiednie obuwie (zwłaszcza w cieniu trójkąta), bądź i płeć (to schorzenie częściej występuje u mężczyzn płci pięknej). Czasami stosuje się również typ stopy – egipska, która istnieje wysoce narażona na zmiany.
Które są metody leczenia?

Główną szkołą jest operacja, jednak dużo osób i radzi sobie „swymi” sposobami, do jakich należy:

Zmiana obuwia na takie z prostym obcasem i wysoką podstawą,
Leki przeciwbólowe – nie eliminują przyczyny, ale działają w konfrontacji z bólem,
Zakładanie ortez, odciągających paluch od śródstopia i poprawiających ustawienie palców,
Kinesiotaping – plastry działające też jak ortezy. Myślą one skorygowane położenie na dłużej,
Wkładki do butów – trzeba jednakże mieć, żeby były dopasowywane indywidualnie do stopy, dopiero wtedy wykazują prawidłowe działanie,
Wykonywanie zadań, zalecanych przez fizjoterapeutę.

 

zobacz również Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego

Operacje chirurgiczne

W sukcesie silnego bólu sugeruje się jednak wykonanie operacji haluksów – metodą Scarf, Chervron bądź Akin. Polegają one na chirurgicznym przecięciu kości i ponowne jej związanie za pomocą śrub. Choć idzie to groźnie, istnieje zatem niezawodny sposób na wszystkie pozbycie się problemu. Niektóre z operacji są mało inwazyjne – chirurg przez skórę nacina kość i prowadza odpowiedni frez do stopy. Po zabiegu jest tylko nacięcie, które się bandażuje, nie jest zatem konieczności zakładania gipsu. Wystarczy tylko zadbać o stopę przez jej rehabilitację – wizytami u fizjoterapeuty oraz ćwiczenia (np. szukanie na piętach natomiast na zewnętrznych krawędziach stóp).

Podsumowanie

Choć domowe sposoby mają własne zalety, przy haluksach warto skierować się do specjalistów – specjalistę i fizjoterapeuty, którzy pomogą w wybraniu metod leczenia indywidualnie do wszelkiego. Dobrze też myśleć o wykonywaniu odpowiednich ćwiczeń, które mogą zapobiegać powstawaniu tego przedmiotu.

zobacz również Na najlepsze odchudzanie preparaty farmaceutyczne

Haluksy Stepnica

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments