kredyt, hipoteczny, pożyczka, bank, bankowość

Jakie dokładnie warunki musimy spełniać, żeby otrzymać kredyt hipoteczny?

Poradnik Klienta

Wielu ludzi marzy o otrzymaniu kredytu hipotecznego, który pozwoli na zakup własnego domu, mieszkania oraz zdobycie wreszcie niezależności od rodziców.

Jakie dokładnie warunki należy spełniać, ażeby dostać kredyt hipoteczny?

 

Szczególnie młode osoby dążą do posiadania własnego kąta, natomiast ażeby zdobyć kredyt, trzeba spełniać kilka najważniejszych warunków, jakie stawia nam bank.

kredyt, hipoteczny, pożyczka, bank, bankowość

Tego typu kredyt uzyskać może osoba pełnoletnia – która ukończyła 18 rok życia, a bardzo dużo banków proponuje osobom do 35 roku życia dużo korzystniejsze warunki uzyskania hipoteki, m. in. atrakcyjniejsze oprocentowanie.

Bardzo dużo zależy też od okresu na jaki chcemy wziąć kredyt, banki zastrzegają ażeby ostatnia rata przypadała maks. między 75 a 80 rokiem życia. Ważna jest również historia kredytowa – taki kredyt nie będzie przyznany osobie mającej bardzo złą historię kredytową i jakąkolwiek zaległość ze spłatą rat, nawet jeśli zobowiązania wcześniejsze opiewały na minimalne sumy. O tym należy z pewnością pamiętać!

Wielkość hipoteki oraz decyzja o jego przyznaniu zależna jest od wysokości zarobków kredytobiorców. Przy niskich zarobkach bank może wydać decyzję odmowną, ponieważ potencjalny kredytobiorca mógłby mieć kłopot ze spłatą rat. Banki pod uwagę biorą również liczbę osób w rodzinie, które są na utrzymaniu kredytobiorcy, a także wysokość zaciągniętych w danej chwili kredytów. Wskaźniki finansowe są podstawą jeśli rozchodzi się o określanie zdolności kredytowej.

Na koniec wspomnę, że bardzo dużą szansę na taki kredyt ma osoba ,która jest zatrudniona na zasadzie umowy o pracę, najlepiej na czas nieokreślony. W sytuacji innego źródła dochodów banki życzyć sobie mogą spełnienia poprzez klienta jeszcze dodatkowych warunków przy ubieganiu się o kredyt lub mogą się one zdecydować na udzielenie konsumentowi znacznie niższej sumy.

Zobacz również pożyczki długoterminowe online

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments