Olej MCT vs olej kokosowy

Olej mct Cedynia

Zachodniopomorskie

Często słyszymy, że oleje są szkodliwe i powinien ich rezygnować, aby zdrowo żyć. Takie stwierdzenia wprowadzają zatrudnionych w błąd, ponieważ w obawie przed destrukcyjnym wpływem na zdrowie – są tacy, jacy tych tłuszczy unikają. Owszem, są takie, które szkodzą a tak całkiem wyeliminować je z diety, tylko są też takie, które są wręcz niezbędne, aby organizm mógł właściwie funkcjonować. Do tych prawdziwych tłuszczów określają się między innymi tłuszcze MCT.

Olej mct Sławno

Co to są tłuszcze MCT?

burneo
burneo

MCT to średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe o małych łańcuchach węglowych. Są dużo mocno zdrowotnych właściwości, a ważnym ich tłem jest olej kokosowy oraz nabiał. Tłuszcze MCT są o znacznie łatwiej przyswajanie oraz wchłanianie przez system, ponieważ nie są do tego potrzebne enzymy takie jak żółć czy lipaza. Średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe są wchłanianie do naczyń krwionośnych, bezpośrednio z przeowdu pokarmowego. Najnowsze badania pokazują, że tłuszcze te mogą wpłynąć na redukcję tkanki tłuszczowej, więc właśnie chętnie sięgają po nie sportowcy oraz ludzie, jacy chcą zgubić zbędne kilogramy. Więcej o tłuszczach MTC przeczytasz w artykule.

zobacz również tabletki na odchudzanie

Olej MCT – co to stanowi także jakie ma racji?

Jest pochodną oleju kokosowego, ale ma o wiele bardzo kwasu C6 (kapronowego lub heksanowego), który szybko obraca się w działalność oraz kwasu C8 (kaprylowego), który stanowi granie na układ trawienny oraz dostarcza energię.

Dlatego obraz tenże stanowi wyjątkowo modny wśród sportowców, ponieważ nie tylko pobudza do podejmowania, ale również pomaga redukować tkankę tłuszczową. Zatem nie jedyne właściwości oleju MCT. Dzięki swoim kompetencjom działa odpowiednio na jelita, oczyszczając je z pozostałych toksyn oraz bakterii, a nawet grzybów i pasożytów. Istnieje te przydatny w działaniu niektórych chorób np. choroby wątroby, epilepsji czy syndromu krótkiego jelita. Podnosi też odporność organizmu, dlatego dawkowany w dobrych proporcjach, będzie popularnym uzupełnieniem diety nie tylko sportowców, ale każdego z nas.

Olej kokosowy – co to stanowi? Jego przewagi i jakości

Olej kokosowy jest wyjątkowo prosty w dzisiejszych latach, i na temat jego wadzie powstało wiele publikacji. Chętnie używany istnieje nie jedynie w kuchni, ale same do pielęgnacji ciała oraz włosów. Wśród lekarzy dania na jego przedmiot są podzielone. Jaki naprawdę jest tenże wspaniały olej? Jest możny w tłuszcze MCT, które kiedy teraz bardzo zostało wspomniane, mają wielu pozytywnych stronie dla własnego organizmu. W oleju kokosowym jest ich ok 68%, a pytania nie wykazały, aby średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe były niski wpływ na nasz układ.

Zobacz również pożyczka bez big

Czym się sugerować kupując olej koksowy? Najlepiej dobrać olej nierafinowany lub typu Virgin, ponieważ nie traci on wtedy swoich zalety ani witamin. Pamiętajmy, że nieprzetworzony olej koksowy jest miły, a wartość to nawet kilkadziesiąt złotych za słoik. To, co możemy wejść w pewnych sklepach za znacznie niską cenę, to olej, który stał przetworzony zaś nie dostało w nim nic z jego ważnych właściwości. Jeżeli zależysz poczytać dobrze na materiał oleju kokosowego, zajrzyj na część.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments