PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Piasek Kwarcowy Świnoujście

Zachodniopomorskie

Nie od dziś wiadomo, że proste, a przy tym równoznaczne z naturą wyjścia są najlepsze. Piasek jest oczywistym surowcem, jaki szuka duże zastosowanie, nie wyłącznie w budownictwie. Należy podkreślić, że w Polsce znajdują się naprawdę spore złoża tego kruszcu, szczególnie zaś piasku kwarcowego. Jest owo nic nowego jak rozdrobniona skała osadowa, najczęściej pochodzenia jurajskiego, kredowego oraz trzecio- i czwartorzędowego.

Piasek Kwarcowy Goleniów

WŁAŚCIWOŚCI PIASKU KWARCOWEGO

Wyróżnikiem piasku kwarcowego jest jego doskonała wytrzymałość – więc nie piaski wulkaniczne czy węglowe, ale tylko kwarcowy odznacza się najwyższą mocą na oddziaływanie takich elementów jak chemikalia czy uszkodzenia mechaniczne. Warto wspomnieć, że z piasku kwarcowego otrzymuje się po dziś dzień nie tylko szkło, ale i zaprawy murarskie i beton, które są składowymi naszych ścian.

PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Uzyskuje się z niego przy tworzeniu twardych podłoży – domowych podłóg, boisk, lub nawet dróg. Dodatkowo stanowi obecne towar na końcu popularni i tani, że zużywa się go więcej do prac zlewozmywaków, blatów kuchennych czy płytek ceramicznych.

Piasek Kwarcowy Goleniów

SZCZEGÓLNE WALORY

Wyjątkowo ogromną popularność zaczyna zyskiwać piasek kwarcowy kolorowy. Zacznijmy od tego, że uznanie kupił nie ale na placu budownictwa, ale i dekoratorstwa. Obecnie barwiony piasek stosowany jest do tworzenia takich dekoracji jak świece, kompozycje kwiatowe w wazonach i kielichach, akwaria, lub choćby w budowaniu biżuterii i innych zastaw stołowych, szkła czy opakowań. Różne kolory piasku kwarcowego podejmują się połączyć w atrakcyjne kombinacje, dzięki czemu odnajdzie się on w niemalże każdej stylistyce i trafi w style najwybredniejszych.

zobacz sklep reklamowy

Piasek Kwarcowy Goleniów

PIASEK KWARCOWY W TWOIM DOMU

Jak szybko zostało wspomniane, piasek kwarcowy odznacza się wyjątkową trwałością i dlatego doskonale dodaje się do podłóg. Aby stworzyć idealną mieszankę, dajemy go do żywicy epoksydowej (lub poliuretanowej) – taka podłoga będzie nie tylko wytrzymała, ale i antypoślizgowa za sprawą mieszanki żywicy i kruszywa. Mieszankę tą używa się oraz do pokrycia szczebli drabiny bądź schodów.

Piasek Kwarcowy Goleniów

Ciekawym zastosowaniem piasku kwarcowego są tynki mozaikowe (kamyczkowe) – cienkie, a również nieprzepuszczające wilgoci, są odporne na śmieć oraz warunki atmosferyczne. Za kwestią tych tak zalet można je podawać także we wnętrzach, jak również do zabezpieczenia warstw zewnętrznych budynków. Tynki mozaikowe widoczne są w sfery nie właśnie ze swego szerokiego zastosowania, ale i ogromnych możliwości pięknych i rodzajów kolorystycznych.

Dzięki barwieniu piasku kwarcowego możemy uzyskać wiele innych wersji kolorystycznych, odpowiadając tym jedynym posadzkę do polskich potrzeb oraz pojęć o tym kiedy powinno wyglądać dane miejsce. Nie pozostawiajmy, że jedną z ważniejszych przestrzeni jest zarówno ogród – tu również piasek kwarcowy kolorowy znajdzie swe wielkie zastosowanie – jako kruszywo do posypywania ścieżek, czy tworzenia prac i kwietników.

źródło artykułu jest PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Piasek Kwarcowy Goleniów

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments