Pokój alergika

Sprzątanie Węgorzyno zadzwoń 666484444

Zachodniopomorskie

Alergia wziewna to nie bardzo powszechna przypadłość, która przeszkadza w ciągłym funkcjonowaniu. Etapy są najbardziej trudne – kurz, pył oraz pozostałe alergeny, wzbijają się w głowę i dochodzą do swoich możliwości oddechowych. Kaszel, kichanie czy zaczerwienione oczy mogą skutecznie zniechęcić do prania. Jak sobie z nimi mówić? Podpowiadamy!

Sprzątanie Moryń zadzwoń 666484444

 

Alergia na kurz i roztocza

Kurz to mieszanka wielu zabrudzeń – wśród nich spotykają się m.in. włosy, włókna, naskórek, piasek, a także roztocza. Te te to mikroorganizmy, których odchody są najczęstszymi alergenami.

agd odkurzacze
agd odkurzacze

Nie dociera zbyt ciekawie prawda? Mimo wszystko niewielka ilość kurzu w lokalu potrafi być nawet… dobra! Jak wychodzi z badań, związek z zabrudzeniami oraz bakteriami stymuluje nasz system odpornościowy. Niestety, w sukcesie postaci z alergią nawet ta niewielka kwota może skupiać się z złymi konsekwencjami. Oprócz kataru, kaszlu lub innymi podrażnieniami, kurz wpływa więcej na cerę. Zanieczyszczenia przenoszące się na poduszce, narażają skórę osoby na pryszcze i zaczerwienienia. Jak więc pozbyć się kurzu? Oczywiście przy pomocy odkurzacza!
Odkurzanie pokoju

Zobacz inne propozycje pożyczka zaplo

Pokój alergika powinien być sprzątany regularnie, nie ma zawsze pewnej właściwej odpowiedzi, mówiącej jak często powinno się odkurzać. Zazwyczaj prosi się, że dwa razy w tygodniu to minimum. Zdecydowanie częściej powinniśmy znaleźć za odkurzacz, gdyby stanowimy w zakładu zwierzęta bądź materiały przyciągające kurz np. zasłony, grube dywany, pledy itd. Tych elementów wystroju nie powinno być w spokoju alergika – potrafią mu właśnie zaszkodzić. Aby odkurzanie było skuteczne warto się do niego znacznie przygotować. Niezbędny będzie odkurzacz z workiem syntetycznym i filtrem HEPA. Worki syntetyczne zrobione są ze dodatkowego mikrowłókna, które przekazuje im moc na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto zapewniają wyższą filtrację niż standardowe worki i skutecznie redukują emisję kurzu do miejsca. Filtr HEPA radzi sobie z zabrudzeniami coraz lepiej – jest w mieszkanie usunąć nawet mikroskopijne cząsteczki kurzu ze skutecznością ponad 99%. Warto zatem zainwestować w niniejszego rodzaju urządzenia do konkurencje z zabrudzeniami. Niezawodne worki syntetyczne i filtry HEPA można odnaleźć na karcie swiatworkow.

zobacz również Agencja pracy tymczasowej

Jak pozbyć się kurzu?

Oprócz regularnego odkurzania receptą na pokój bez kurzu jest czyste zmienianie pościeli i czyszczenie jej w co chwila 60 stopniach Celsjusza. Dopiero to giną roztocza i bakterie występujące w poduszkach czy kołdrze. Poza pościelą należy myśleć o regularnym praniu firan, zasłon, narzut oraz wyjątkowych środków, w jakich przechowuje się kurz. Innym zabiegiem na pozbycie się alergenów jest oczyszczacz powietrza. Takie urządzenie zmniejszy ich ilość oraz aktywność, dzięki czemu samopoczucie alergika ulegnie znacznej poprawie. Życzymy miłych porządków!

Artykuł zaprojektowany jest ze źródła pokój alergika

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments